Najlepsze filmy animowane na Disney+

disney

Disney+ oferuje doskonałą zabawę dla całej rodziny. Na platformie streamingowej można znaleźć popularne tytuły, ale również wiele mniej znanych pozycji. Co warto obejrzeć z dziećmi na Disney+?

Znane filmy animowane

Czasem przyjemnie jest cofnąć się w czasie i ponownie obejrzeć uwielbiane filmy animowane. Piękne animacje, błyskotliwe dialogi i easter eggi dla dorosłych widzów sprawiają, że seans jest doskonałym sposobem na spędzenie wieczoru w rodzinnym gronie. Wśród znanych filmów animowanych na szczególną uwagę zasługują:
– WALL-E
– Król Lew
– W głowie się nie mieści
– Pocahontas
– Lilo i Stich
– Gdzie jest Nemo?
– Alicja w Krainie Czarów
– Toy Story
– Bambi
– Potwory i spółka
– Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
– Zwierzogród
– Kraina Lodu
– Merida Waleczna
– Ratatuj
– Iniemamocni

Mniej popularne filmy animowane

Dobrze jest poszerzać horyzonty i wypływać na nieznane wody. Na platformie streamingowej Disney+ dostępne są również filmy animowane, o których w Polsce nie było zbyt wiele słychać (choć niekoniecznie są to najnowsze produkcje). Pomimo tego są wyjątkowo udane i warte poznania. Poniżej znajduje się zestawienie kilku najciekawszych tytułów wraz z krótkim opisem.

Albo zawsze możesz zrezygnować z filmu i spędzić czas na świeżym powietrzu. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się na relaksujący spacer w takie miejsca, jak choćby park Hallera w Dąbrowie Górniczej.

Nasze magiczne Encanto

Idealne połączenie humoru, optymizmu i wzruszenia. Pełen piosenek film animowany, który opowiada niezwykłą historię młodej Mirabel. Dziewczyna jest całkowicie pewna, że jako jedyna z rodu Madrigalów nie posiada sekretnych mocy. Kiedy jej rodzina zostanie wystawiona na próbę, to właśnie Mirabel będzie musiała odnaleźć w sobie siłę i ruszyć z ratunkiem. Nasze magiczne Encanto jest piękną bajką, która została utrzymana w niepowtarzalnym, baśniowym klimacie.

Raya i ostatni smok

Niegdyś ludzie żyli w harmonii ze smokami. Niestety z biegiem lat te mityczne stworzenia popadły w zapomnienie. Czasy zaczęły się zmieniać. Tak samo, jak mieszkańcy krainy Kumandra. Młoda Raya z niepokojem obserwuje bieg wydarzeń i postanawia działać, nim będzie za późno. Żeby uratować Kumandrę, będzie musiała odnowić więź łączącą ludzi ze smokami.

Luca

Luca i Alberto wyglądają jak ludzkiej dzieci, ale całe ich życie toczy się w morzu. Dwie młode magiczne istoty postanawiają zaznać rozkoszy znajdujących się na lądzie. Podczas swojej podróży przeżyją niezapomniane przygody, doświadczą jazdy na rowerze, będą musieli walczyć o przetrwanie i skosztują wybornego makaronu. Będą musieli pamiętać przy tym o potędze przyjaźni, bo tylko dzięki niej można sprostać wszelkim wyzwaniom.

To nie wypanda

Trzynastoletnia Mei nie jest zwyczajną dziewczyną. Cierpi na specyficzną przypadłość, która sprawia, że Mei zamienia się w pandę z każdym razem, gdy poczuje się czymś przytłoczona. Niestety okres dojrzewania ma to do siebie, że takie sytuacje zdarzają się niemal każdego dnia. Jest to piękna opowieść o dorastaniu, zmianach i życiu, którą powinno poznać każde dziecko.

Coco

Dwunastolatek całe swoje życie słucha rodzinnych legend. W końcu postanawia sprawdzić ich autentyczność. Nie wie jeszcze, że ciekawość pozwoli mu na połączenie świata żywych i umarłych. Historia została opowiedziana w niezwykle humorystyczny i przyjemny sposób. Nie brakuje również wesołych piosenek. Coco, skutecznie porusza temat rodzinnych wartości i opowiada o ich pozytywnym wpływie na życie człowieka.