Czy hostingi video mogą być alternatywą dla YT?

Po ostatnich zmianach jakie wprowadzić YouTube wiele osób zaczęło szukać dla niego alternatywy. Mimo, że nie jest to łatwe bo YouTube ciężko zastąpić to kilku kandydatów aspirujących jako alternatywa można znaleźć. Jedną z takich alternatyw mogą być hostingi video.

Zalety i wady hostingów wideo

Mają one swoje wady i zalety, ale raczej w 100% nie zastąpią YouTube. Szczególnie, że YouTube jest również często wykorzystywany jako platforma biznesowa – artykuł o takim wykorzystaniu tej platformy znajdziemy na www.sceptyk.pl. Hostingi video płacą zazwyczaj ustaloną stawkę za 10000 pobrań i/lub wyświetleń danego filmu. Z pewnością nie są tak rygorystyczne jak YouTube, jednak są mniej znane i w wyszukiwarce mają gorsze wyniki wyszukiwania. Ponadto nieaktywne filmy zazwyczaj są usuwane po pewnym okresie, lecz dla popularnych filmów nie powinno to stanowić problemu, bo wystarczy 1 wyświetlenie w okresie zazwyczaj w ciągu 30-90 dni, aby film pozostał na serwisie.

Nigdy też nie wiadomo kiedy taki serwis zakończy działalność, chociaż pod tym względem YouTube również jest niepewny. Wprawdzie raczej nie zakończy on nagle działalności, jednak usuwanie kanałów bez żadnej przyczyny często przez boty to nasilająca się praktyka na Youtube. Jeśli ktoś posiada mały lub średni kanał i zarabia tylko na reklamach, to hostingi video przy podobnej liczbie wyświetleń okażą się atrakcyjniejsze finansowo. Jednak, gdy dojdzie współpraca z markami, to hostingi video nie wypadają już tak korzystnie. YouTube z pewnością ma większy potencjał zarobkowy.

Przestrzeń filmowa

Trzeba też wspomnieć o przestrzeni na filmy. YouTube ma nieograniczoną, natomiast hostingi video zazwyczaj (chociaż nie zawsze) te ograniczenie posiadają. Jeśli ktoś stracił kanał hostingi video mogą być pewną alternatywą, chociaż w 100% YT nie zastąpią. Często agresywne reklamy powodują, że hostingi video nie są lubiane przez użytkowników, jednak jeśli ktoś potrzebuje miejsca do umieszczania filmów i chce na nich zarabiać, a nie może już tego robić na YouTube, to warto się przyjrzeć hostingom video i spośród dostępnych na rynku wybrać najlepszy dla siebie.